Evrim Dersleri Başladı

İstanbul Üniversitesi’nde Evrim Devrimi

İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi’ne bağlı Sosyal Araştırmalar Kulübü’nün düzenlediği “Evrim Dersleri” dizisinin ilki bugün (23 Ekim 2009) başladı.

Ender Helvacıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı etkinlik öğrenci ve akademisyenler tarafından büyük ilgi gördü. Yaklaşık 200 kişilik bir toplamla yapılan ilk ders iki saat sürdü. Tarihten fiziğe, biyolojiden iktisata ve hukuka kadar birçok bölümden öğrencinin katıldığı programın ilk bölümünde Ender Helvacıoğlu bilimsel düşüncenin içeriği, evrimsel düşüncenin temeli konusunda bilgi verdi. İkinci bölümde ise öğrencilerin de katılımıyla gerçekleştirilen söyleşide önemle vurgulanan konu evrimin üniversitelere hapsedilmemesi, halka bu konunun bilimsel bilgiler etrafında sunulması gerektiğiydi.

Sosyal Araştırmalar Kulübü büyük  önem verdiği evrimin çeşitli boyutlarının anlatılmasıyla ilgili etkinliklerine devam edecek. Yıl boyunca devam etmesi planlanan ‘Evrim Dersleri’ biyolojik evrim, moleküler evrim, toplumsal evrim, sosyo-kültürel evrim gibi başlıklar altında ilerleyecek.

. dsc029961

Haber: Uğurcan Esiroğlu-Ezgi Altınışık

Share/Save/Bookmark

Bir yorum yazın

Yorumunuz