4. Kitap Yarışmasının Talihlileri

Kitap ödüllü 4. yarışmamızın sonuçları belli oldu!

Sorduğumuz soruya doğru cevap verip Yazılama Yayınevi’nden “Bilim İnsanlarımız Darwin’i Selamlarken” kitabını kazanan talihli okurlarımız şöyle:

Zuhal Sağdıç, Cüneyt Mızrak, Mahmut Ercan Yıldırım

Kendilerini kutluyoruz.

Kazananların yarisma [at] evrimcaliskanlari.org adresine, isim, soyad, telefon numarası ve kitabın postayla gönderileceği adresi en kısa zamanda bildirmeleri gerekiyor.

Sorduğumuz sorunun cevabı şöyle olacaktı:

Yayılım hipotezini sınamak için başvurulan moleküler yöntem sonucu oluşturulan akrabalık ağacı (soyoluş), aynı adada yaşayan bireylerin birbirlerine, farklı adalarda yaşayan bireylerden daha yakın olduğunu gösteriyor. Yani DNA verileri adalar arası böcek yayılımının morflardaki 2:1 oranını oluşturmak için yetersiz kalacak kadar az olduğuna işaret ediyor. Bu durumda yayılım hipotezini öne süren bilim insanları bu hipotezden vazgeçmek durumunda kalmışlardır.

Kitap ödüllü yazılarımız devam edecek! Kaçırmamak için RSS üzerinden bizi takip edebilir, Evrimi Anlamak anasayfasındaki “bizi takip edin” kutusuna e-posta adresinizi girerek haber listemize üye olabilir veya Facebook sayfamıza abone olabilirsiniz.

Share/Save/Bookmark

Yorumlar (1)

ZuhalMayıs 31st, 2010 at 19:49

Kitap bugün elime ulaştı..Teşekkürler evrim çalışkanları :)

Bir yorum yazın

Yorumunuz